Pn.-Pt. 8:00-16:00 | Masz pytanie? zadzwoń! +48 570 240 980 | napisz info@webadruk.pl
Szerokie zastosowanie druku cyfrowego

Kiedy liczy się czas – druk cyfrowy nie ma sobie równych. Szybkość realizacji to główna ale nie jedyna zaleta. Ta technologia zapewnia wiele dodatkowych korzyści, które są coraz częściej doceniane przez użytkowników.

Kiedy warto wybrać druk cyfrowy?

Główną zaletą druku cyfrowego jest szybkość realizacji.  Technologia cyfrowa sprawia, że wydrukowane materiały są gotowe do użycia lub dalszej obróbki niemal bezpośrednio po wydruku. Nie jest potrzebny dodatkowy czas na schnięcie, co również wpływa na znaczną oszczędność czasu.

Coraz bardziej zaawansowane urządzenia zapewniają coraz lepsze efekty, a całkowicie cyfrowa obróbka umożliwia kompleksowe zarządzanie kolorem. Co więcej, druk cyfrowy pozwala na spersonalizowanie każdej odbitki, dzięki czemu możemy wprowadzić np. numerację seryjną.

I co ważne, przy niskich nakładach druk cyfrowy okazuje się atrakcyjniejszym cenowo rozwiązaniem niż druk offsetowy.

Do jakich zastosowań wykorzystywany jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy zapewnia szerokie możliwości. Wykorzystywany jest do tworzenia zarówno prostych wydruków typu wizytówki, ulotki, plakaty, bilety i zaproszenia, a skończywszy na bardziej zaawansowanych wydrukach wielkoformatowych w wysokiej rozdzielczości i na różnego rodzaju podłożach. Za sprawą druku cyfrowego powstają różnorodne materiały reklamowe i biznesowe, w tym m.in. raporty i foldery na konferencje. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku wydruków niskonakładowych, kiedy nie chcemy drukować ilości przekraczających nasze zapotrzebowanie, a tym samym ponosić wysokich kosztów.

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności.