Pn.-Pt. 8:00-16:00 | Masz pytanie? zadzwoń! +48 570 240 980 | napisz info@webadruk.pl
Korzyści z reklamy na witrynie

Korzyści z reklamy na witrynie. W ostatnim czasie handel przeniósł się do internetu, przynajmniej w pewnej części. Niemniej jednak wiele osób wciąż decyduje się prowadzić sklepy stacjonarne, do których klienci, wbrew pozorom, chętnie zaglądają. Aby odnieść sukces na tle konkurencji, musimy zadbać o odpowiednią reklamę. Jednym z doskonałych sposobów na promocję jest reklama na witrynie. Jakie korzyści przynosi przedsiębiorcy?

Sposób na wyróżnienie się w tłumie konkurencji

Reklama na witrynie to jeden z podstawowych sposobów, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Obecnie odchodzimy już od sklepów wolnostojacych na rzecz całych ulic wypełnionych po brzegi punktami handlowymi. Dla klienta stanowią one swego rodzaju zlepek sklepów, wśród których należy znaleźć punkty warte odwiedzenia. Dzięki witrynom możemy zakomunikować klientowi, jakie rodzaju towary sprzedajemy bądź jakie usługi oferujemy. Pamiętajmy, że nasz punkt będzie w centrum uwagi klienta jedynie przez kilka sekund, zatem jeśli zaprezentuje się on smutnymi witrynami, to ten najprawdopodobniej nie będzie chciał go odwiedzić. O pięknie prezentującą się witrynę powinniśmy zadbać zwłaszcza w przypadku, gdy obok znajduje się wiele podobnych sklepów, choć oczywiście w każdym przypadku warto w nią zainwestować.

Efektywna komunikacja z klientem

Witryna sklepowa przedstawia nie tylko nazwę przedsiębiorstwa czy jego logo. Stanowi ona doskonały sposób na to, aby efektywnie komunikować się z klientami. Trudno bowiem inaczej poinformować ich o tym, że w tym miesiącu obowiązuje rabat na wybrane artykuły bądź pewne produkty można otrzymać gratis. Tymczasem witryna reklamowa całą pracę wykonuje za nas. Musimy jednak pamiętać o tym, aby nie tworzyć na niej długich, skomplikowanych tekstów. Trzymajmy się zasady, która mówi, że klient będzie patrzył na naszą witrynę zaledwie przez kilka sekund. W tym czasie musimy dać mu jasny przekaz, oparty na jak najprostszych komunikatach. Tylko taka reklama okazuje się naprawdę efektywna. Witrynę trzeba oczywiście zmieniać co jakiś czas, podając na niej aktualne informacje. Niemniej jednak im częstsze zmiany, tym bardziej przykuwają one zainteresowanie potencjalnych klientów, zachęcając do odwiedzenia punktu. 

Dostosowanie do aktualnych potrzeb marketingowych

Niewątpliwą zaletą witryny reklamowej jest fakt, iż możemy ją zmienić w dowolnym czasie. Dzięki temu jeszcze lepiej dopasowujemy się do aktualnie obowiązujących trendów marketingowych. Możemy na przykład zmieniać hasło przewodnie czy dobierać odpowiednie produkty sezonowe, jakimi klient się zainteresuje. Witryna reklamowa pozwala także wzmocnić wizerunek marki, która nadąża za obecną modą oraz dba o promocję. 

Alternatywa dla drogich sposobów promowania marki

W ostatnim czasie wiele możemy usłyszeć o reklamie internetowej, z mody nie wychodzi także reklama w mediach, na przykład w telewizji. Niemniej jednak są to stosunkowo drogie formy promowania marki własnej. Nawet prowadzenie fanpage w mediach społecznościowych wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, a jeśli ma być efektywne, także i sporych nakładów finansowych. Doskonałą alternatywą jest natomiast witryna reklamowa, dzięki której możemy z jednej strony zaoszczędzić, z drugiej strony zadbać o efektywną promocję. Reklama ta nie trafi co prawda do osób, które na co dzień kupują w sieci, jednak w rzeczywistości to nie do nich jest skierowana. Wręcz przeciwnie – ma przyciągnąć uwagę osób, które lubią przechadzać się uliczkami i kupować stacjonarnie. Wbrew pozorom wielu klientów wciąż nie przekonało się do zakupów w internecie, zatem my musimy dołożyć wszelkich starań, aby ich pozyskać. Witryna reklamowa jest opcją budżetową, dzięki czemu mogą sobie na nią pozwolić nawet firmy z ograniczonym kapitałem. Wydaje się, że obecnie żaden punkt handlowy nie jest w stanie funkcjonować bez dobrej witryny, a te solidnie wykonane mogą posłużyć nam przez długie lata.

Sposób na promocję dla początkujących przedsiębiorców

Witryna reklamowa stanowi doskonały sposób na wypromowanie swojej marki dla początkujących przedsiębiorców. Jej głównym celem jest przede wszystkim krótkie zaprezentowanie marki. Wbrew pozorom klienci wykazują duże zainteresowanie nowościami, lecz z drugiej strony początkujący przedsiębiorca musi przede wszystkim umieć do nich trafić. Jeśli zadbamy o pięknie prezentującą się, estetyczną witrynę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że klienci odwiedzą nas chociażby z czystej ciekawości. To natomiast daje większą szansę na dokonanie przez nich zakupów. Jeśli planujemy otworzyć sklep lub punkt usług stacjonarny, to z całą pewnością nie możemy zapomnieć o witrynie. W przeciwnym razie trudno będzie nam wypromować się na tle konkurencji, którą ostatecznie klienci dobrze już znają. Stracimy też szansę na to, aby w jakiś sposób ich do siebie przekonać, na przykład za pomocą ciekawej reklamy. Oczywiście, w przypadku początkujących w biznesie liczą się przede wszystkim budżetowe rozwiązania, dlatego mogą oni zdecydować się na dobrej jakości witrynę reklamową, którą posłuży im przez dłuższy czas. 

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności.