Pn.-Pt. 8:00-16:00 | Masz pytanie? zadzwoń! +48 570 240 980 | napisz info@webadruk.pl
Ile kosztują banery reklamowe?

Ile kosztują banery reklamowe? Reklama zewnętrzna jest jedną z najskuteczniejszych metod przyciągania kupujących, a banery reklamowe zajmują w niej wiodącą pozycję. Banery w reklamie zyskały popularność ze względu na wysoką jakość obrazu, łatwość wykonania oraz niską cenę. Obiekty te, zawierające różnorodne informacje reklamowe, można znaleźć wszędzie w postaci banerów. Ile kosztują banery reklamowe? Produkcja banerów na konstrukcji ramowej jest procesem stosunkowo tanim, zwłaszcza w przeliczeniu na 1 m2. Warto jednak pamiętać, że im większa powierzchnia reklamowa, tym większy koszt projektu reklamowego.

Ile kosztuje zamówienie banera reklamowego?

W dzisiejszych czasach banery reklamowe można znaleźć na elewacjach budynków, przy autostradach a wszystko to działa całodobowo na wizerunek firmy. Są one widoczne na różnego rodzaju imprezach i targach. Druk reklamowy na banerach to jeden z najpopularniejszych i najtańszych rodzajów reklamy zewnętrznej. Banery są popularne ze względu na łatwy transport, montaż i żywotność.

Decydując się na zamówienie banera reklamowego, można rozwiązać kilka problemów jednocześnie:

 • Zwrócić uwagę na nowy produkt
 • Poinformować o linii produktów
 • Poprawić przekaz reklamowy wyrazistym wzorem, co przyczyni się do łatwiejszego zapamiętywania
 • Wzbudzić zainteresowanie
 • Pobudzić zainteresowanie znalezieniem dodatkowych informacji o firmie.

Jakie są zalety banerów reklamowych?

Druk banerów reklamowych wielkoformatowych pozwala zapewnić wysoką jakość gotowego produktu. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na wyrazistość i dokładność grafiki oraz drukowanego tekstu, które widać z daleka, czy podczas jazdy. Druk banerów wykonywany przez drukarnię wyróżnia się oryginalnością wzornictwa, wysoką jakością wykonania, gdyż wszystkie operacje wykonywane są na profesjonalnym sprzęcie.

Podczas drukowania na banerach stosuje się kilka rodzajów rozdzielczości:

 • 360dpi – niska rozdzielczość, stosowana do dużych formatów.Takie banery reklamowe umieszczane są w pewnej odległości od widza, na bilbordach, ścianach, w pobliżu torów.
 • 720dpi – wysoka rozdzielczość, dobra jakość obrazu.Takie banery są używane w pobliżu widza.

W porównaniu z innymi rodzajami reklamy zewnętrznej drukowanie banerów ma kilka zalet:

 • Jeden z najlepszych sposobów na zaprezentowanie kreatywnego pomysłu potencjalnej grupie docelowej
 • Tkanina winylowa odporna jest na działanie warunków atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne.
 • Wysoki poziom szczegółowości, możliwość nanoszenia małych elementów, które są łatwo rozpoznawalne z dowolnej odległości
 • Wydajność, z jaką drukowany jest baner, cena jest również niższa niż produktów o podobnym przeznaczeniu.

Odmiany banerów. Co wpływa na koszt banerów reklamowych?

Drukarnia oferuje tani i wysokiej jakości druk banerów reklamowych. Koszt i rodzaje banerów różnią się w zależności od przeznaczenia reklamy i jej lokalizacji. Banery różnią się również rodzajem tkaniny:

 • Frontlit – baner przeznaczony do reklamy frontowej. Znajduje zastosowanie w reklamie zewnętrznej do produkcji bilbordów. Baner winylowy to materiał kompozytowy. Sercem materiału jest siatka z nici poliestrowej, obustronnie zamknięta w elastycznym tworzywie PCV.
 • Blockout – baner o minimalnej przepuszczalności światła. Zadrukowana warstwa znajduje się po obu stronach. Stosowany jest, jako banery reklamowe drogowe. Sercem materiału jest siatka z nici poliestrowej, obustronnie zamknięta w elastycznym tworzywie PCV.
 • Siatka banerowa służy do tworzenia obrazów o dużej skali, w których obciążenie wiatrem odgrywa ważną rolę.

To ile kosztują banery reklamowe jest zależne od takich czynników jak:

 • Wielkość banneru reklamowego np. 100×100, 300×500 itd. Im większy baner tym cena będzie wyższa.
 • Zadruk jednostronny lub dwustronny. Dla przykładu baner reklamowy jednostronny na frontlight 200×100 cena netto może wynosić około 45 zł, natomiast dwustronny o tych samych wymiarachw granicach 150 złotych.
 • Rodzaj materiału użytego do produkcji banera reklamowego.
 • Oczkowanie – zamawiając baner reklamowy z oczkowaniem może będzie on droższy mniej więcej o 30 złotych od banneru nieoczkowanego.
 • Projekt banera reklamowego – prosty projekt może kosztować około 40 złotych.

Dlaczego warto postawić na reklamę w postaci banerów reklamowych?

Aby reklama wyróżniała się spośród wielu innych, musi być zauważalna. Aby reklama stała się zauważalna, trzeba ją powiększyć.To właśnie szeroki format pozwala na umieszczanie ofert reklamowych na wysokich bilbordach czy elewacjach budynków. Kolorowy baner to rodzaj produktu reklamowego, którym jest szerokie prostokątne płótno wykonane ze specjalnego materiału – winylu. 

Druk banerów reklamowych to główna część zleceń w druku wielkoformatowym.To najtańsza i najczęstsza forma reklamy. Metoda pozwala rozwiązywać problemy marketingowe małymi środkami. Podstawowym zadaniem przy organizacji kampanii reklamowej jest wybór wiarygodnego dostawcy. Z dużym doświadczeniem, przystępnymi cenami i szybką realizacją. Dlatego wysokiej jakości i przystępny cenowo druk banerów jest szczególnie ceniony przez klientów. Na podstawie zdjęć kupujący oceniają jakość produktu lub usługi, prestiż i poziom rozwoju firmy. 

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności.