Pn.-Pt. 8:00-16:00 | Masz pytanie? zadzwoń! +48 570 240 980 | napisz info@webadruk.pl
Fototapety – najważniejsze rodzaje

Fototapety – najważniejsze rodzaje. Współczesne fototapety w niczym nie przypominają tych sprzęt kilkudziesięciu lat, które przykleiliśmy, aby zakryć mankamenty ścian lub urozmaicić monotonię pomieszczeń. Obecnie są to bardzo dekoracyjne, wysokiej jakości materiały, znajdujące zastosowanie nie tylko w domach, ale również restauracjach, firmach, hotelach, galeriach handlowych, szpitalach, przychodniach, przedszkolach i wielu innych miejscach, w których stawia się wysokie wymagania w zakresie estetyki. Tworzone są z zastosowaniem nowoczesnej technologii druku lateksowego.

W tym artykule przedstawiamy najważniejsze rodzaje fototapet oferowanych przez drukarnię cyfrową WEBA.

Samoprzylepne fototapety

Jest to rodzaj tapet-naklejek. Po jednej stronie są pokryte klejem zabezpieczonym specjalnym papierem podkładowym. Po ściągnięciu tego papieru można z łatwością wykleić powierzchnię fototapetą. Proces aplikacji nie wymaga ani wiedzy, ani specjalnych narzędzi.

Tego rodzaju fototapety mogą być wykonane z folii samoprzylepnej. Idealnie nadają się do dekorowania suchych, gładkich, nieporowatych powierzchniach, takich jak szkło, fronty mebli, drzwi czy gładkie płyty. Przy zastosowaniu tego rodzaju materiału w miejscach użyteczności publicznej (restauracje, puby, sklepy, salony), w kuchni, łazience czy w przedpokoju, zalecane jest laminowanie wydruku specjalnie do tego przeznaczonym laminatem zabezpieczającym przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Laminat pozwala na przecieranie naklejki bez uszczerbku na grafice. Dostępne jest laminowanie matem i błyskiem.

Innym materiałem, z którego powstają fototapety samoprzylepne, jest tkanina poliestrowa. Nadaje się do wielokrotnego przyklejania i odklejania. Nie pozostawia przy tym śladów kleju na podłożu. Nadaje się do aplikacji na ściany, meble, drzwi itp.

Innym typem tego rodzaju produktów jest samoprzylepna tapeta flizelinowa. Wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością. Posiada klej pół-trwały i repozycjonowalny. Jej aplikacja jest bardzo prosta, zwłaszcza na gładkich i słabo-chłonnych powierzchniach. Jest również łatwa do usunięcia z podłoża.

Inne rodzaje fototapet

Wśród innych rodzajów fototapet wyróżnić należy przede wszystkim fototapety na papierze lateksowym. Cechują się oryginalnym efektem fotorealistycznym za sprawą dużej gładkości powierzchni. Zapewnia wierne odwzorowanie kolorów i wysokie nasycenie barw. Aplikacja tej fototapety odbywa się przy pomocy specjalnego kleju do tapet i typowych narzędzi do tapetowania (wałek tapeciarski).

Kolejnym ciekawym produktem jest fototapeta winylowa na nośniku flizelinowym (białe mięsiste PCW na podkładzie flizelinowym). Aplikowana jest na ścianie przy pomocy standardowych narzędzi do tapet. Jest szybkoschnąca. Wykazuje wyjątkową odporność na zarysowania, a także łatwość w utrzymaniu czystości.

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności.