Pn.-Pt. 8:00-16:00 | Masz pytanie? zadzwoń! +48 570 240 980 | napisz info@webadruk.pl
Druk UV co to jest?

Druk UV co to jest?

Druk UV to nowoczesny i rewolucyjny sposób drukowania. Jest to technologia umożliwiająca wykonanie perfekcyjnego, realistycznego i pełnokolorowego nadruku wielkoformatowego na niemal każdym podłożu. Materiał przeznaczony do nadrukowania może być elastyczny albo sztywny, chropowaty albo gładki, może być to też szkło albo lustro.

Nadruku dokonuje się przy pomocy specjalnych atramentów utwardzanych promieniami UV. Zasada działania jest bardzo podobna do druku w zwykłych atramentówkach – głowice napylają krople atramentu na materiał. Tusz ten twardnieje podczas procesu naświetlania promieniami UV, tworząc w ten sposób niebywale trwały nadruk, który jest odporny na czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Dzięki tej właściwości można go z powodzeniem stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Doskonale sprawdza się na wszelkich powierzchniach reklamowych, takich jak bilbordy, banery, siatki, folie czy tkaniny. Druk ten jest bardzo trwały i cieszy oko pięknymi barwami. Kolory nie blakną w miarę upływu czasu, nawet jeśli są wystawione na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Jeśli pokryjemy nadruk dodatkowym laminatem UV, uzyskamy pewność jego niezmienności na okres 10 lat!

Powierzchnia przeznaczona do drukowania musi być płaska. To jedyny warunek, który musi być spełniony przy tego rodzaju usłudze.

Druk UV jest też przyjazny środowisku. Farby stosowane w tym procesie są bezrozpuszczalnikowe, nie wydzielają żadnych szkodliwych oparów do atmosfery. Dzięki temu wydruki spokojnie mogą znajdować się we wnętrzu pomieszczenia.

Druk UV pozwoli nam zapomnieć o przestarzałych metodach wyklejania reklam i drukowania grafik na foliach samoprzylepnych. Taki nadruk jest bezpośrednio i trwale związany z podłożem.

Druk UV to technika druku, która wykorzystuje promieniowanie ultrafioletowe do utrwalenia farby lub lakieru na powierzchni drukowanej. Proces ten polega na naświetlaniu farby lub lakieru za pomocą lampy UV, która wyzwala reakcję chemiczną, w wyniku czego farba lub lakier ulega utwardzeniu.

Druk UV – co to jest?

Druk UV charakteryzuje się szybkim czasem schnięcia, co pozwala na wydrukowanie większej ilości materiałów w krótszym czasie niż w przypadku innych technik druku. Ponadto, farby i lakiery stosowane w druku UV są bardziej odporne na ścieranie i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV czy wilgotność.

Druk UV jest stosowany w wielu branżach, m.in. w reklamie, opakowaniach, etykietach, produkcji mebli i wielu innych.

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności.