Pn.-Pt. 8:00-16:00 | Masz pytanie? zadzwoń! +48 570 240 980 | napisz info@webadruk.pl
Druk białym kolorem – gdzie go najczęściej wykorzystujemy?

Druk białym kolorem – gdzie go najczęściej wykorzystujemy?

Ostatnio coraz częściej wykorzystuje się w różnych projektach druk kolorem białym. Biały napis nadrukowany na czarne tło będzie się bardziej rzucał w oczy niż nadruk nawet w kolorze krwistej czerwieni na białym tle. Białe napisy na ciemnych tłach optycznie do nas krzyczą, dlatego świetnie nadają się do celów reklamowych.

Główne zalety białego druku

  • Wyrazistość – rewelacyjnie wyróżnia się na ciemnym tle, ale tak samo dobrze sprawdzi się na podłożach transparentnych.
  • Trwałość i dobra jakość – to dlatego coraz chętniej jest wybierany przez klientów drukarni oraz pracowni graficznych.
  • Możliwość realizacji interesujących, niebanalnych projektów graficznych, które jeszcze niedawno były niemożliwe do wykonania.

Wydruk w białym kolorze można wykonać różnymi technikami, najciekawsza wydaje się technika druku UV. Wyjątkowy trwały i odporny na różne czynniki zewnętrzne jest idealny na zadrukowywanie powierzchni reklamowych zarówno małych, jak i dużych. W tej technice wykonuje się biały poddruk na podłożu o dowolnym kolorze lub naddruk na podłożu przezroczystym. 

Najczęściej biały druk wykorzystuje się przy realizacji zaproszeń, wizytówek, biletów, kopert, voucherów, teczek, kartek okolicznościowych. Równie dobrze sprawdza się w przypadku folderów, katalogów czy książek. Elegancki charakter wydruku można uzyskać właśnie dzięki zastosowaniu białych liter na czarnym tle.

Ostatnio popularne stało się też stosowanie białego druku na etykietach różnych produktów. Wydrukowuje się białe napisy na przezroczystych naklejkach – szczególnie efektownie wygląda to na transparentnych powierzchniach, np. szklanych butelkach.

Projektując jakiś produkt, warto rozważyć wykorzystanie w nim koloru białego, szczególnie, że mamy już ku temu możliwości techniczne, a efekt jest godny uwagi.

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności.