Pn. - Pt. 8:00 - 16:00

       |     

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

       |     

masz pytanie? 
zadzwoń!
  
+48 607 409 590

Druk UV co to jest?

Druk UV to nowoczesny i rewolucyjny sposób drukowania. Jest to technologia umożliwiająca wykonanie perfekcyjnego, realistycznego i pełnokolorowego nadruku wielkoformatowego na niemal każdym podłożu. Materiał przeznaczony do nadrukowania może być elastyczny albo sztywny, chropowaty albo gładki, może być to też szkło albo lustro.

Nadruku dokonuje się przy pomocy specjalnych atramentów utwardzanych promieniami UV. Zasada działania jest bardzo podobna do druku w zwykłych atramentówkach – głowice napylają krople atramentu na materiał. Tusz ten twardnieje podczas procesu naświetlania promieniami UV, tworząc w ten sposób niebywale trwały nadruk, który jest odporny na czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Dzięki tej właściwości można go z powodzeniem stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Doskonale sprawdza się na wszelkich powierzchniach reklamowych, takich jak bilbordy, banery, siatki, folie czy tkaniny. Druk ten jest bardzo trwały i cieszy oko pięknymi barwami. Kolory nie blakną w miarę upływu czasu, nawet jeśli są wystawione na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Jeśli pokryjemy nadruk dodatkowym laminatem UV, uzyskamy pewność jego niezmienności na okres 10 lat!

Powierzchnia przeznaczona do drukowania musi być płaska. To jedyny warunek, który musi być spełniony przy tego rodzaju usłudze.

Druk UV jest też przyjazny środowisku. Farby stosowane w tym procesie są bezrozpuszczalnikowe, nie wydzielają żadnych szkodliwych oparów do atmosfery. Dzięki temu wydruki spokojnie mogą znajdować się we wnętrzu pomieszczenia.

Druk UV pozwoli nam zapomnieć o przestarzałych metodach wyklejania reklam i drukowania grafik na foliach samoprzylepnych. Taki nadruk jest bezpośrednio i trwale związany z podłożem.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.