Pn.-Pt. 8:00-16:00 | Masz pytanie? zadzwoń! +48 570 240 980 | napisz info@webadruk.pl
Banery reklamowe – co to?

Banery reklamowe – co to jest? Od dawna wiadomo, że biznesu nie da się zbudować bez promocji. Bez reklamy nie da się powiadomić o nowym produkcie lub usłudze. Izolacja informacji staje się powodem, dla którego produkt wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie nie jest sprzedawany.Tylko reklama dopasowana do konkretnego przypadku gwarantuje skuteczną sprzedaż. Reklama zewnętrzna, a właściwie banerowa, od dawna cieszy się dużą popularnością. Banery reklamowe służą do przyciągania kupujących. Są również umieszczane w celu informowania ludzi i tworzenia pozytywnego, żywego wizerunku firmy.

Banery reklamowe, co to jest?

Banery reklamowe to narzędzia do promocji towarów i usług tworzone w postaci druku wielkoformatowego. Najczęściej stosowaną metodą jest druk solwentowy i ekosolwentowy na tkaninie banerowej. Aby jednak reklama była nie tylko piękna, ale i trwała, baner musi być wykonany według ścisłych technologii i przy użyciu nowoczesnych materiałów.

Jednym z najlepszych obecnie materiałów jest tkanina winylowa wzmocniona nićmi poliestrowymi. Jest mocniejsza i trwalsza, zwykle używana do drukowania dużych płócien zewnętrznych.Tkaniny banerowe drukowane są trwałymi tuszami solwentowymi.Takie nośniki reklamowe są odporne na warunki środowiskowe i uszkodzenia mechaniczne, ponadto można je łatwo przewozić, instalować oraz konserwować. Zamawiane w drukarni banery reklamowe dzięki zgrzewaniu rękawów i tuneli a także oczkowaniu można umieścić prawie na każdej powierzchni.

Z jakich materiałów powstają banery reklamowe?     

  • Materiałem do druku solwentowego jest elastyczny blockout, który jest odpowiedni do tworzenia banerów reklamowych zewnętrznych i wewnętrznych. Jest wyposażony w czarną wkładkę, przeciwdziałającą prześwitowi światła. Dzięki temu można drukować po obu stronach materiału.
  • Materiałem do produkcji banerów zewnętrznych jest frontlit.To doskonały produkt ze względu na swoją gramaturę oraz strukturę, co przedłuża czas jego wykorzystywania.
  • Aby powstał wyrazisty i trwały baner reklamowy niezbędna jest odpowiednia obróbka poprzez zgrzewanie, docinanie wymiaru, oprawianie listwy i zaoczkowanie.
  • Jeżeli nie można wykorzystać klasycznego banneru reklamowego można zdecydować się na grube siatki PCV. Znajdują one zastosowanie na domach a także tam gdzie jest silny wiatr czy też ustawione jest rusztowanie.To produkty o niewielkiej wadze i doskonale sprawdzające, jako wielkoformatowa reklama.

Do czego służą banery reklamowe?

Jednym ze sposobów na zaistnienie na rynku jest zlecenie druku banerów reklamowych wielkoformatowych.To doskonały pomocnik w tworzeniu reklamy zewnętrznej i wewnętrznej. Nie jest tajemnicą, że im bardziej atrakcyjna i bardziej kolorowa reklama tym sprawniej będzie działać. A druk wielkoformatowy pomoże osiągnąć takie cechy. W końcu tego typu produkt reklamowy wymaga specjalnych warunków produkcji i druku.

Jakie korzyści przynoszą banery reklamowe?

  • Reklama zewnętrzna, banery to chyba najbardziej rozpowszechniony i poszukiwany rodzaj reklamy. I nie ma w tym nic dziwnego, skoro pojawiły się dość dawno temu. Rozmiary banerów reklamowych mogą osiągać bardzo duże wartości, w efekcie, czego reklama wydrukowana na banerze jest zauważalna i rozpoznawalna z dużej odległości.
  • Zostanie zauważony. Dobrze dobrana paleta kolorystyczna banera reklamowego wraz ze sprawdzonym projektem z pewnością przyciągnie uwagę.
  • Zapamiętywanie. Wizualne obrazy lub podteksty zawarte w wielkoformatowej reklamie zewnętrznej czasami zapadają w pamięć bardziej niż nudny tekst w radiu, wyskakujące banery medialne w Internecie lub irytujące filmy w telewizji.
  • Szeroka publiczność. Jak wynika z badań, przy bogatej kampanii reklamowej 9 na 10 osób zobaczy baner, a 3 będą w stanie zapamiętać, co zostało na nim przedstawione. Oczywiście pod warunkiem, że zasięg publiczności jest wystarczający. Prawidłowo pozycjonowana reklama zewnętrzna będzie działać 24 godziny na dobę.
  • Niska cena. W porównaniu z reklamą medialną i internetową, reklama zewnętrzna znacznie korzystniej wypada pod względem kosztów. Budżet obejmuje druk banerów wielkoformatowych oraz wynajem miejsc, w których będą zlokalizowane konstrukcje. Jeśli firma umieszcza banery na własnym terytorium, koszty reklamy są redukowane.
  • Swoboda umieszczania. Baner reklamowy można umieścić w dowolnym miejscu. Na przykład, jeśli firma sprzedaje odzież młodzieżową, lepiej jest umieszczać reklamy w miejscach, w których koncentruje się docelowa grupa, na przykład obok sali koncertowej.

Skuteczność banerów reklamowych

Zapewne każdy zwracał kiedyś uwagę na to, ile banerów znajduje się wszędzie: wzdłuż dróg i autostrad, metra, na przystankach, dworcach, fasadach budynków itp. Dlatego piękny baner reklamowy umieszczony w zatłoczonym miejscu może być znacznie skuteczniejszy niż inne rodzaje reklamy. A jeśli poprawnie i kompetentnie zostanie wykonany i umieszczony w miejscach, w których mieszkają potencjalni klienci, można nie tylko reklamować swój produkt, ale także kształtować oblicze swojej firmy i zwiększać lojalność klientów wobec firmy. Jeśli banery reklamowe są używane poprawnie i umiejętnie, można znacznie zaoszczędzić budżety reklamowe, zwiększając skuteczność kampanii reklamowych. 

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności.