Pn.-Pt. 8:00-16:00 | Masz pytanie? zadzwoń! +48 570 240 980 | napisz info@webadruk.pl
Druk lateksowy: specyfika, zastosowanie, zalety

Druk lateksowy to nowoczesna technologia druku wielkoformatowego umożliwiająca drukowaniu na szerokiej gamie mediów. Obecnie zyskuje coraz większą popularność, głównie ze względu na fakt, że jest to metoda ekologiczna i całkowicie bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i środowiska naturalnego.

Specyfika druku lateksowego

Metoda druku lateksowego zakłada wykorzystanie specyficznej mieszanki pigmentu, wody oraz żywicy. Podczas procesu drukowania woda odparowuje, a na powierzchni zostaje sam pigment utrwalony w żywicy. Zastosowanie farb na bazie wody znacząco rozszerza zakres mediów, jakie mogą zostać zastosowane do tworzenia wydruków. Co więcej, wykonane wydruki są ekologiczne oraz przyjazne ludziom i otoczeniu. Są bezwonne i nieparujące, nadają się do aplikacji natychmiast po wydrukowaniu.

Druk lateksowy zapewnia precyzję działania oraz wysoki poziom odwzorowania szczegółów. Można uzyskać wyraziste wydruki, które będą odporne na szereg czynników zewnętrznych, takich jak np. promieniowanie UV.

Druk lateksowy okazuje się coraz częściej wybieraną alternatywą dla druku solwentowego. Chociaż jest nieco droższy, to jednak zapewnia wiele korzyści, których solwent nie jest w stanie nam zapewnić.

Kiedy może być zastosowany druk lateksowy?

Wielkoformatowy druk lateksowy to idealne rozwiązanie, jeśli zadrukowane powierzchnie znajdują się w obiektach użytkowych, np. w hotelach, restauracjach, szkołach, przedszkolach, galeriach handlowych, biurach, czy szpitalach. Wydruki wykonane tą metodą są odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, promienie UV, wysokie i niskie temperatury.

Druk lateksowy pozwala na drukowanie na wielu rodzajach mediów: foliach, banerach, tapetach, papierze, płótnie, na nośnikach powlekanych i niepowlekanych.

Najważniejsze zalety druku lateksowego. Podsumowanie

  • Technologia w 100% bezpieczna dla ludzi oraz środowiska, a także w pełni ekologiczna.
  • Brak drażniącego zapachu, który zwykle występuje w innych technologiach.
  • Odwzorowanie projektów na bardzo wysokim poziomie, wydruki są bardziej nasycone kolorystycznie i z większą skalą między przejściami tonalnymi.
  • Większa odporność na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu do druku eco-solwentowgo.
  • Wysoka trwałość wydruków, nawet w przypadku materiałów występujących na zewnątrz.
  • Możliwość druku na materiałach niepowlekanych.
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności.